TÜM SIKÇA SORULAN SORULAR

Tüm Sıkça Sorulan Sorular


NASIL REZERVASYON YAPABİLİRİM?

0532 661 0730 numaralı Rezervasyon Merkezi'ni ve ya 0266 312 8875 nolu telefon numarasını arayarak 09.00-19.00 saatleri arasında rezervasyon yaptırabilirsiniz.
sezektravel@hotmail.com adresine mail atarak fiyat ve araç teklifi isteyebilirsiniz.
09.00-19.00 saatleri arasında sezektravel@hotmail.com adresine mail atarak hizmet alabilirsiniz.

ARAÇ KİRALAMAK İÇİN KAÇ YAŞINDA OLMALIYIM?
Araç kiralamak için 21 yaşını doldurmuş olmanız ve en az 1 yıllık B grubu ehliyet sahibi olmanız gerekmektedir.
Müşterimiz 19 yaşını doldurmuş ve ehliyeti en az 1 yıllıksa, B grupu ehliyet sahibi genç sürücü paketini satın alarak kiralama yapabilir. ( günlük fiyatı 84TL +KDV


KİRALADIĞIM ARACI ALDIKTAN SONRA KİRA SÜRESİNİ DEĞİŞTİREBİLİR MİYİM?
Elbette, günlük kiralamalarınızın süresini uzatabilir ya da erken teslim yapabilirsiniz. Kira süremiz 24 saattir, bu sebeple aynı gün içinde araç teslim etmeniz durumunda 1 günlük ücret ile ücretlendirilirsiniz. Erken teslimatlarınızda fiyat tablosunda kullanılan gün sayısına karşılık gelen fiyat geçerli olur. Ancak, ödemeli rezervasyonlarda, rezervasyon tutarının iade edilmeyeceğini hatırlatmak isteriz. Aylık yapılan rezervasyonlar günlük kiralamaya çevrilmek istendiğinde günlük fiyat tablosuna göre hesaplanır. Aylık fiyat geçersizdir.


FATURAMI NE ZAMAN ALABİLİRİM?
Faturanız; kiralamanız bittikten sonra, kira başlangıcında paylaştığınız e-mail adresine 3 iş günü içinde gönderilmektedir.


ARAÇ KİRALAMA FİYATLARI POLİTİKANIZ HAKKINDA BİLGİ ALABİLİR MİYİM?
Talep edilen bölgedeki anlık talep ve yoğunluklara bağlı olarak dinamik, değişkenlik gösteren bir fiyat politikamız bulunmaktadır.

TRAFİK CEZA DURUMUNDA CEZA TUTARININ ÖDEMESİNİ NASIL YAPARIM?
Trafik cezası TC kimlik numaranıza yazıldı ise, ödemeyi aracın kullanıcısı yapmalıdır.
Plakaya yazılan trafik cezalarında, trafik cezası tarafımıza tebliğ edildiğinde, indirimli olarak ödenmektedir ve müşterilerimizin kredi kartından tahsil edilmektedir. Eş zamanlı olarak trafik cezasına ait hizmet bedeli de tahsil edilmektedir.


SÖZLEŞME DOLDURURKEN NELER GEREKMEKTEDİR?
Ehliyet (yurt dışından geliyorsanız ayrıca pasaport), adınıza kredi kartınız, adres ve telefon bilgileriniz sözleşmemize personelimiz tarafından kaydedilir. Ödediğiniz kira bedelini ve depozitoyu da gösteren imzalı kira anlaşmanızın bir nüshasını mutlaka isteyin.


TRAFİK CEZASI EVRAKLARINA NASIL ULAŞABİLİRİM?
Trafik cezası evrakları sisteme yüklenir yüklenmez, kiralamanız esnasında paylaştığınız e-mail adresinize gönderilmektedir.
sezektravel@hotmail.com adresinden trafik ceza evraklarınızı talep edebilirsiniz.
İletişim formumuzu doldurarak trafik ceza evrak talebinde bulunabilirsiniz.


KİRALAMALARDA KREDİ KARTI DIŞINDA ÖDEME ŞEKLİ BULUNUYOR MU? NAKİT ÖDEME YAPABİLİR MİYİM?
Sezek Travel bünyesinde yapılacak tüm kiralamalarda, kiralama kimin adına yapılacak ise şahsına ait kredi kartı talep edilmektedir. Kredi kartının dışında nakit, debit kart, sanal kart, ek kart, senet vb. ödeme şekilleri kabul edilmemektedir. Kredi kartı istenmesinin nedeni oluşabilecek trafik cezaları, karayolları geçişleri, kiralama uzatma talepleri, hasar bedeli vb. durumlarda tahsil yapılabilmesi içindir.


KİRALADIĞIM ARAÇTAN MEMNUN DEĞİLİM, DEĞİŞTİREBİLİR MİYİM?
Kiraladığınız araçta teknik bir sorun var ise Tam Destek Hattımız ile mutlaka iletişime geçmenizi rica ederiz. Bunun dışında ofisimizle iletişime geçerek kiraladığınız araç grubunda uygunluk var ise araç değişimi yapabilirsiniz.


ARAÇLARINIZDA HGS BULUNUYOR MU? ÜCRET NASIL ÖDENİYOR?
Tüm araçlarımızda HGS bulunmaktadır. Kiralamanız bittiğinde, Karayolları tarafından HGS kullanım bilginiz tarafımıza ulaşmaktadır ve kiralamanızı yapmış olduğunuz kredi kartınızdan tahsil edilmektedir. Tahsil sürecinde, Karayolları'na bağlı olunması nedeniyle geç tahsilat yapıldığı durumlar olmaktadır. HGS takılı olan araçlarımızla OGS gişesinden geçiş yapılması durumunda kaçak geçiş meydana gelir ve kullanıcının kredi kartına yansıtılır.


KAZA HALİNDE NE YAPMALIYIM?
Aracın yerini değiştirmeden, en yakın polis veya jandarma karakoluna haber vererek (polis raporu mutlaka alınmalıdır), 0266 312 8875 no’lu iletişim merkezini arayabilirsiniz


ARACIN RENGİNİ SEÇEBİLİR MİYİM? ‘VEYA BENZERİ’ NE ANLAMA GELİYOR?
Rezervasyonlarımız grup bazlı olarak konfirme edilir ve gruplar içinde bulunan araçlar için marka, renk, model, yakıt tipi garantisi verilememektedir.


ARACI EKSİK YAKITLA TESLİM ETSEM NE OLUYOR?
Araç eksik yakıtla teslim edildiğinde, yakıt bedeli + %30 hizmet bedeli ödenir.


KİRALADIĞIM ARACI BİR BAŞKASI DA SÜREBİLİR Mİ?
Aracı, kiralayan şahıs dışında kişi/kişilerin kullanabilmesi için, ek sürücü/sürücülere ait sürücü belgesi bilgilerinin kira sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi gerekmektedir, bu sebeple eksürücü/sürücülerin fiziki olarak anlaşma açılırken ofiste bulunmaları gerekmektedir. Aksi durumun belirlenmesi ve/veya herhangi bir kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan, gerekse aracı kullanan kişi ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar.


21 YAŞINI DOLDURMAMIŞ MÜŞTERİLERİMİZ KİRALAMA YAPABİLİRLER Mİ?
-Müşterimiz 19 yaşını doldurmuş ve ehliyeti en az 1 yıllıksa, B grupu ehliyet sahibi genç sürücü paketini satın alarak kiralama yapabilir. ( günlük fiyatı 84TL +KDV)
Genç Sürücü Ücreti uygulamasını kullanabilmek için aşağıda ve tabloda yer alan koşulların sağlanması gerekmektedir.
Ekonomik ( A,B,N,F ) grupta bulunan araçları kiralayabilmek için en az 21 yaşında ve 1 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 19-21 yaş aralığında ve 1 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek ekonomik gruptan araç kiralayabilmektedir.

Orta (D,G,O,M ) grupta bulunan araçları kiralayabilmek için en az 25 yaşında ve 2 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 21-25 yaş aralığında ve 2 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek orta grubundan araç kiralayabilirler.

Üst ( J,C,E,K,L,P,I) grupta bulunan araçları kiralayabilmek için en az 27 yaşında ve 3 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 21-27 yaş aralığında ve 3 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek üst gruptan araç kiralayabilirler.
Araç Sınıfları Genç Sürücü Uygulanabilir Yaş Aralığı Genç Sürücü Uygulanabilir Ehliyet Sınırı
EKONOMIK 19-21 Yaş Arası Min. 1 Yıl
ORTA/KONFOR 21-25 Yaş Arası Min. 2 Yıl
ÜST/LÜKS 21-27 Yaş Arası Min. 3 Yıl


FİLONUZDA HANGİ ARAÇLAR VAR?
Filomuzda ekonomik, orta, SUV ve lüks olmak üzere farklı segmentte araçlarımız bulunmaktadır. Böylece yolculuğunuz için mükemmel aracı kiralayabilirsiniz. Araçları gruplara ayırmak, yüksek kaliteli bir hizmet sunmamıza yardımcı olur.


DEPOZİTO ÜCRETİM İADE EDİLECEK Mİ ?
Depozit olarak tahsil edilen tutar kiralama bitiminde, varsa ek hizmet, güvenceler, eksik yakıt, hasar vb. gibi rezervasyonda bulunmayan bedeller düşüldükten sonra, aynı karta iade edilecektir. Depozito iadeleri banka iç iletişiminden kaynaklı olarak iade işlemi yapıldıktan 3-5 iş günü içerisinde kredi kartınıza yansımaktadır. Yabancı kredi kartı ile kiralama yapılan durumlarda iadenin hesaba yansıma süresi 10-15 iş günü olmaktadır. Yurtdışı kredi kartlarından sadece Master ve Visa özellikte kart ile ödeme yapabilir. Araçların müşteriye teslimi tam dolu depo benzin ile yapılır. Eksik veya boş depo yakıt ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte tahsil edilir


ARACIMI FARKLI BİR OFİSE BIRAKABİLİR MİYİM ?
Lokasyona göre değişkenlik gösteren drop ücreti karşılığında aracınızı farklı bir ofise bırakabilirsinz detaylı bilgi için müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp