Midilli Turu

97aa066dcc42404e7602768333af5659_L

Saat 08:00 da Ayvalık gümrüğünde buluşuyoruz. Gümrük işlemlerinden sonra saat 09:00 da Midilli’ye hareket ediyoruz.

Yaklaşık 1.30 saatlik yolculuğumuzu Ege Denizinin kucağında geçiriyoruz. Ayvalık koyları deniz fenerleri ve birbirinden güzel adaları geride bırakıp Midilli Adasının görkemli silueti ile karşılaşıyoruz.

Gümrük işlemlerini bitirdikten sonra otobüsümüze yerleşip rehberimiz eşliğinde ilk durağımız olan Mandamados ve manastırını geziyoruz. Ortodoks alemi için çok özel bir yeri olan Baş Melek Taksiarhis Manastırı ve Kilisesi sadece Hıristiyanlar için değil tüm inananlar için mucizeler yaratmış yüzyıllarca. Burada dua ve dilek ve adaklarımızı sunarak ayrılmadan önce Manastır avlusundaki kafeteryada meşhur ballı yoğurt ve lokma tatlısının tadına bakıyoruz.

İkinci durağımız ise beklide adanın en güzel şehri olan Molyvos. Görkemli Kalesinden dik bir yamaca yayılan rengarenk evleri göz kamaştıran balıkçı limanı ve kristal berraklığındaki denizini seyrediyoruz. Rehberimiz eşliğinde Arnavut kaldırımlarında yürüyüş; alışveriş veya muhteşem Ege manzaralı restoranlarında uzo, kalamar ya da kurutulmuş ahtapot kızarmış kabak çiçeğinin tadına bakmayı ihmal etmiyoruz. Burada 2 saat deniz ve yüzme molası veriyoruz.

Dönüş yolunda Petra ve Petra’nın tam tepesinde 114 basamakla çıkılan bu muhteşem manastır bizi karşılıyor. Hala bu Manastır içinde ayinler yapılmakta ve çanlar çalmaktadır. Adanın orta bölgesi Kaloni, ilk Osmanlı yerleşim birimi Arisvi ve Kuş cenneti tuzla bölgesini de gezerek akşam saatlerinde Midilli Limanına geliyoruz. Vakit elverirse hareket saatine kadar serbest zaman geçiriyoruz.

Gümrük işlemlerinden sonra saat 18:00 da Ayvalık'a dönmek üzere mükemmel seyahatimize son veriyoruz.

NOTLAR;

•SEZEK TRAVEL gerekli gördüğü durumlarda programın akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

•Pasaportunda KKTC ‘ ye giriş damgası olanlar Yunanistan ‘ a giriş yapamazlar.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp